حالت توربو در کولر گازی چیست؟


حالت توربو در کولر گازی که با عنوان TURBO و Quick Cool نیز درج و شناخته می شود به شما کمک می کند تا به سرعت دمای اتاق را کاهش دهید.

امروزه سیستم های تهویه مطبوع عملکردهای جدیدی را در راستای آسایش کاربران ارایه می دهند. از انواع این موارد می توان به حالت توربو Turbo، حالت Dry، حالت Sleep اشاره کرد.

حالت توربو Turbo چیست؟

حالت توربو در کولر گازی و داکت اسپلیت درواقع یک حالت خنک کننده فوق العاده سریع و با ظرفیت فوق العاده زیاد است. یعنی هنگامی که شما دکمه Turbo را بر روی کنترل از راه دور فشار می دهید، موتور (یا کمپرسور) سیستم تهویه مطبوع با حداکثر توان کار می کند. درنتیجه دمای اتاق در عرض ۳۰-۲۰ دقیقه به سرعت پایین می آید تا به دمای مدنظر و سطح خنکی دلخواه شما برسد.

تنظیمات و حالت توربو بعد از مدت معین به حالت عادی و تنظیم شده ترموستات بر می گردد. دقت کنید که در این حالت با توجه به افزایش قدرت سیستم در نتیجه فشار کاری بیشتری به دستگاه وارد می شود و همچنین افزایش مصرف برق را به همراه دارد. بنابراین فقط در هنگام نیاز از این حالت بهره مند شوید.

حالت توربو در کولر گازی

چه زمانی باید از حالت توربو در کولر گازی استفاده کرد؟

به طور معمول پس از روشن کردن کولر گازی، کمپرسور تا رسیدن به دمای تنظیم شده ترموستات به آرامی کار می کند و فرآیند خنک سازی شروع می شود. بنابراین اولین توصیه این است که بلافاصله بعد از روشن کردن دستگاه، حالت توربو را فعال نکنید و اجازه بدهید سیستم برای دقایقی روشن باشد.

موردی بعدی این است که حالت توربو برای یک روز بسیار گرم یا اتاق شلوغ با تعداد افراد زیاد کارایی ندارد و چیزی جز فشار اضافی به دستگاه و افزایش مبلغ قبض برق را به ارمغان نمی آورد.


مقالات بیشتر:


» چگونه عملکرد Turbo در کولر گازی را فعال کنم؟

  1.  سیستم کولر گازی فعال و آماده کار باشد.
  2. کلید Power/ON را روی کنترل از راه دور فشار دهید.
  3. حالت عملکرد Mode را تنظیم کنید.
  4. کلید Turbo را فشار دهید.
  5. دستگاه سرعت فن را به طور خودکار افزایش می دهد تا به دمای ایده آل و خنک برسد.
  6. سیستم برای ۲۰-۳۰ دقیقه کار خواهد کرد و سپس به آخرین حالت تنظیم شده پیش فرض قبل از توربو سویچ می کند.

اگر در رابطه با فعال بودن حالت توربو در کولر گازی خود مطمین نیستید یا اختلالی در روند عملکرد آن مشاهده می کنید، بهتر است ابتدا به دفترچه دستگاه خود مراجعه و اطلاعات کافی را از شرکت تولید کننده دریافت کنید و سپس در صورت عدم رفع مشکل از یک متخصص فنی برای راهنمایی و بررسی سیستم کمک بگیرید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 13 =