ترموستات هوشمند داکت اسپلیت، یک انتخاب منطقی!

ترموستات هوشمند داکت اسپلیت

چرا باید از ترموستات هوشمند داکت اسپلیت استفاده کنیم؟ دلیل اول این موضوع به این خاطر است که باتوجه به حذف یارانه برق بتوانید مقدار قابل توجه‌ای از هزینه های این بخش را مدیریت و کاهش دهید. چرا که در سیستم های تهویه مطبوع موضوع برق مصرفی از جمله موارد کلیدی در انتخاب نوع دستگاه است.

بنابراین اگر میخواهید ضمن حفظ دمای ایده آل و مدنظرتان، حواستان به هزینه ها نیز باشد، استفاده از ترموستات های هوشمند احتمالاً مهم ترین وسیله‌ی است که می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید.

ترموستات های هوشمند کنترل بیشتری برای مدیریت دمای خانه فراهم می کنند. استفاده از آنها آسان است و می توان از راه دور با تلفن همراه و از طریق اپلیکیشن آن را مدیریت کرد.

در برخی از مدل به لطف بهره مندی از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، بعد از مدتی ترموستات هوشمند شما وضعیت ترجیحات و عادت های شما را یاد می گیرد و به طور خودکار دمای خانه شما را تنظیم می کنند.

برای مثال (اگر عادت دارید در اوایل خواب شب برای مدتی دستگاه داکت اسپلیت روشن باشد و هوا کمی خنک تر باشد تا خوابی دلنشین را تجربه کنید، دستگاه ترموستات هوشمند این مورد را فرا خواهد گرفت و برای هر مرتبه نیاز به یادآوری و تنظیم نیست.) به‌علاوه، همینطور که اشاره کردیم ترموستات‌های هوشمند به شما کمک می‌کنند در قبوض برق خود در هر ماه صرفه‌جویی داشته باشید.

» تفاوت ترموستات معمولی با ترموستات هوشمند داکت اسپلیت

ترموستات های هوشمند طیف وسیعی از ویژگی ها را ارائه می دهند که ترموستات های معمولی از آن بی بهره هستند. آنها سیستم تهویه مطبوع (HVAC) را به اینترنت متصل می کنند، به این معنی که می توانید گرمایش یا سرمایش دستگاه داکت اسپلیت را از طریق تلفن همراه خود کنترل و برنامه ریزی کنید.

همچنین می توانید یک برنامه زمانبندی و بر اساس ساعت تنظیم کنید تا چیزی به نام فراموشی در خاموش کردن دستگاه را تجربه نکنید! از طرفی در حالی که روی مبل لم داده اید، می توانید صرفا از طریق تلفن هوشمند خود دمای محیط را کاهش یا افزایش دهید.

با استفاده از ترموستات هوشمند داکت اسپلیت می توانید یک دمای مشخص را برای محیط درنظر بگیرید تا پس از رسیدن دما به مقدار مدنظر سیستم به صورت اتوماتیک خاموش شود یا تغییر حالت در کارکرد داشته باشد.اپلیکیشن ترموستات هوشمند داکت اسپلیت

» دیگر دلایل خرید ترموستات هوشمند داکت اسپلیت

در ادامه مقاله قصد داریم تا دلایل دیگری که شما باید به جای ترموستات معمولی از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید را بیان کرده ایم.

  • تنظیم دستگاه از هرکجا و در هرزمان

فرض کنید در یک روز داغ تابستانی در حال برگشت به منزل هستید و قطعا ترجیح می‌ دهید وقتی درب خانه را باز می کنید به یک محیط خنک و وزرش نسیم سرد به روی صورت تان روبه رو شوید تا یک گرمای تحمل ناپذیر. بنابراین این همان دلیلی است که ترموستات هوشمند را برای شما کارآمد می سازد. فقط کافی است چند دقیقه قبل از رسیدن به محل از هرجا و هر زمان با اتصال به اینترنت وضعیت دستگاه داکت اسپلیت خود را تنظیم کنید.

  • سادگی و سهولت استفاده از ترموستات هوشمند

برخی افراد با شنیدن کلمه ترموستات هوشمند تصویر می کنند که با یک دستگاه با کلی کلید و تنظیمات عجیب و غریب روبه رو هستند. در صورتیکه اینطور نیست و در بسیاری از مدل ها، صرفا یک صفحه نمایش با یک عدد از دمای محیط پیش روی شما است! به سادگی از طریق اپلیکیشن این ترموستات ها قادر خواهید دما را تنظیم کنید و در بسیاری از موارد یک راهنما نیز در اپلیکیشن برای اطلاعات کافی ارایه شده است.

در برخی از مدل ها این ترموستات ها با دستیار صوتی نیز ارایه شده است که دیگر فقط کافی است وضعیت سرد یا گرم بودن را درخواست کنید. (البته فعلا در مورد زبان انگلیسی موارد بیشتری پیدا می شود و دستیار صوتی فارسی در حال پیشرفت و ارایه شدن در ترموستات های موجود در کشور است.)

 

ترموستات داکت اسپلیت لوگرانو
ترموستات اختصاصی داکت اسپلیت لوگرانو

لوگرانو به عنوان یکی از تولیدکنندگان داکت اسپلیت در کشور، اقدام به طراحی و ارایه ترموستات مخصوص برای سیستم های تهویه مطبوع کرده است. این ترموستات هوشمند به سادگی قابل برنامه ریزی و کنترل از طریق پنل فیزیکی و اپلیکیشن موبایلی بوده و قادر خواهید بود تنظیمات سفارشی خود را پیاده سازی کنید.

  • مصرف انرژی را پیگیری کنید

در بسیاری از مدل های ترموستات هوشمند داکت اسپلیت یک وضعیت آماری از میزان کارکرد دستگاه با دما و جزییات بیشتری ارایه می شود. اینکه در یک هفته گذشته دستگاه چه مقدار روشن بوده است و روی چه دمای تنظیم بوده یا اینکه در ماه چه میزان از دستگاه استفاده شده است. همگی به صورت کامل در اپلیکیشن موبایل این ترموستات ها قابل ردیابی و بررسی است.

قطعا این موارد گزارشی به شما بینش بهتری از وضعیت کارکرد دستگاه و میزان مصرف انرژی برق ارایه میدهد که در نهایت می توانید برای صرفه جویی در هزینه های قبض برق نیز مدنظر قرار دهید.

  • هشدارهای تعمیر و نگهداری از دستگاه

اگر سری به مقالات قبلی لوگرانو در مورد اهمیت سرویس به موقع و رعایت مسایل نگهداری از دستگاه های تهویه مطبوع (HVAC) بیاندازید، متوجه ارزش وجود این ویژگی در ترموستات های هوشمند خواهید شد. چرا که برخی موارد مانند تعویض یا شست و شوی به موقع فیلتر ها بسیار میتواند در عملکرد دستگاه نقش داشته باشد.

بنابراین در برخی از مدل های ترموستات هوشمند داکت اسپلیت سرویسی در این زمینه ارایه شده است که هرگونه نقص دستگاه مانند یخ زدن کویل اواپراتور یا کندانسور و گرفتی فیلتر را به اطلاع کاربر برساند.

مقاله مرتبط: سرویس و نگهداری داکت اسپلیت

اگر به دنبال راهی برای کارآمدتر کردن مصرف انرژی در خانه خود هستید، سرمایه گذاری و خرید یک ترموستات هوشمند داکت اسپلیت می‌تواند اول گام شما در این مسیر باشد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =