بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی برای منزل و محل کار


یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های علم و فناوری در هر صنعتی، افزایش آسایش و راحتی کاربران در کنار افزایش مسایل ایمنی است. برای مثال صنعت خودرو سازی در عین حال که آسایش بیشتر را برای سرنشینان در نظر می گیرد و ویژگی های بیشتر در کابین خودرو ارایه می شود، از طریق مواردی همچون کیسه هوا و استحکام بدنه و سیستم های هشدار سعی در حفظ ایمنی افراد دارد.

امروزه استفاده از فناوری نوین و سیستم های کامپیوتری در صنعت تهویه مطبوع بسیار گسترش یافته و به نوعی دو عضو جدایی ناپذیر شده است. بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی از فناوری های نوین در راستای جلب رضایت مشتریان و افزایش آسایش آنها بهره می برند. دیگر خبری از روزهای گرم و طاقت فرسا در منزل و محل کار خبری نیست و با یک کلید امکان خنک سازی محیط در اختیار شما است.

روزهای سرد زمستان نیز که به قول قدیمی ها تا مغز استخوان را یخ می کرد و دردسرهای زیادی را برای خانواده و شاغلین ایجاد می کرد، امروزه به یک روز زمستانی دلچسب تبدیل شده است و در حالی که در یک محیط گرم هستید می توانید از تماشای بارش برف لذت ببرید.

اما ممکن است هنوز یک سیستم گرمایشی و سرمایشی جدید را تست نکرده باشید و اکنون به فکر تهیه آن باشید. بنابراین و باتوجه به مقدمه و مواردی که توضیح دادیم قصد داریم تا در این مقاله برخی از بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای منزل و محل کار را به شما معرفی کنیم.

البته پیشنهاد می شود بعد از آشنایی با دستگاه ها و سیستم های تهویه مطبوع، حتما از یک فرد خبره برای مشاوره نیز کمک بگیرید. ما در تیم لوگرانو امکان مشاوره و گفتگوی صمیمی را در این رابطه برای شما تدارک دیده ایم. فقط کافی است با شماره ۰۲۱۷۴۹۰۶ تماس حاصل نمایید.

» سیستم تهویه مطبوع، داکت اسپلیت

داکت اسپلیت توانایی ارایه هر دو حالت سرمایشی و گرمایشی را دارا است. بنابراین می توانید برای تابستان انتظار خنک سازی و در زمستان انتظار هوای گرم را داشته باشید بدون اینکه هزینه های زیادی پرداخت کنید. این دستگاه دارای یونیت داخلی و خارجی است. یونیت داخلی به صورت توکار و درون سقف کاذب جای می گیرد. سپس هوا از طریق داکت و کانال کشی به سایر بخش ها انتقال پیدا می کند.

داکت اسپلیت در ظرفیت های مختلفی مانند: ۴۰۰۰۰,۳۲۰۰۰,۲۴۰۰۰ ارایه می شود و از لحاظ کمپرسور به صورت اینورتر (دور متغیر) و معمولی (دور ثابت) قابل انتخاب است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه به صفحات زیر مراجعه کنید:

» سیستم تهویه مطبوع، فن کویل

ماموریت اصلی فن کویل (Fan coil) تامین سرمایش و گرمایش و به طور کلی فراهم ساختن سیستم تهویه مطبوع در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی است. امروزه دستگاه فن کویل در ظرفیت ها و شکل‌ های مختلف ( سقفی، زمینی، دیواری) در بازار ارایه شده است. بنابراین فن کویل‌ را می‌ توان از نظر محل نصب، کاربرد، روکار یا توکار بودن و قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش به انواع گوناگون تقسیم بندی کرد.

مقاله مرتبط:

» سیستم تهویه مطبوع، مینی چیلر

مینی چیلر (Mini Chiller)، همانگونه از نامش مشخص است، چیلری است با ظرفیت محدود  که معمولاً از ۱۰ تن تبرید کمتر است. چیلر نام دستگاهی است که جهت تولید آب سرد (که مهم ترین کاربرد آن در سرمایش ساختمان های مسکونی است) استفاده می شود.

دستگاه مینی چیلر به عنوان یک سیستم تخصصی در دسته چیلرهای تراکمی قرار می‌ گیرند که به علت اهمیت راه اندازی و بهره برداری آسان از سیستم های HVAC، کندانسور در آنها به صورت هوا خنک طراحی می گردد.

منظور از هوا خنک چیست؟ هوا خنک به این معنی است که این دستگاه هیچ گونه نیازی به آب ندارد و این کاملا بر خلاف سایر دستگاه‌های مشابه است که به عمل خنک سازی را به کمک جریان آب انجام می دهند و در حقیقت از این منظر به صرفه‌ تر است، به خاطر همین صرفه جویی در مصرف انرژی مدل تراکمی هوا خنک در میان انواع مختلف دستگاه مینی چیلر بیشترین کاربرد را دارد.

» سیستم تهویه مطبوع، VRF

سیستم VRF برگرفته از سر کلمات (Variable Refrigerant Flow) یک تکنولوژی معتبر که با تکیه بر فناوری روز امکان به حداقل رساندن تلفات و هدررفت انرژی را در کنار افزایش بازدهی سیستم، در اختیار شما قرار خواهد داد.

سیستم‌‎ VRFدر واقع نوعی از سیستم‌های تهویه مطبوع چندتکه بدون کانال هسـتند که قابلیت‌های مضاعفی را نیز به همراه دارند. ‏ساختار سیستم‌های‎ VRF ‎کمی پیچیده‌تر است و این سیستم‌ها قابلیت اتصال بـه واحدهای فن کویل کانالی را نیز دارند. ‏سامانه‌‎ VRF ‎به طور ذاتی از سیستم‌های تهویه مطبوع (HVAC) چندتکه، پیچیده‌تر بوده و مجهز به چند کمپرسور و چند اواپراتور ‏هستند.

در سیستم VRF، کمپرسور قادر خواهد بود تا تنها مبرد مورد نیاز برای خنک کردن یا گرم کردن یک منطقه یا مناطق خاص را فراهم کند. درواقع کمپرسور می‌تواند نیازهای دقیق هر منطقه را تشخیص دهد و مقدار دقیق مبرد مورد نیاز را ارسال کند

۴/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 16 =